Moto v noci

Mladá Boleslav - Nymburk - Milovice - Lysá nad Labem - Čelákovice - a okolí

Ceník 2022 Ml. Boleslav Ceník 2022 -
Nymburk, Milovice,
Lysá n.L.,
Čelákovice a okolí

Obchodní podmínky
/ Školní řád
mladá boleslav

Moto v noci


Když se setmí, obvykle bývá mnohem větší sranda, ale pokud jste na motorce, je jízda nebezpečnější. S ohledem na aktuální roční období více než aktuální téma. Jezdit po tmě je ale fascinující, takže jak si ji co nejvíc užít a být přitom v pohodě. Poradíme vám. …

OBLEČENÍ

Vidět a být viděn – o to jde především, a proto musíme začít oblečením. Zatímco ve dne jsou černá bunda a černé kalhoty stylové, v noci kvůli nim můžete absolutně splynout s okolím. Když budete nosit světlé oblečení, budete líp vidět a bez jakékoliv pochybnosti na sebe víc upozorníte. A to je nejdůležitější, ostatní řidiči o vás musí vědět! Dnes se už motorkářské oblečení vyrábí i s ohledem na tento problém, proto má spousta bund, kalhot i kombinéz reflexní proužky, které viditelnost výrazně zvyšují. K zahození nejsou ani proužky na ráfcích, které jsou také často z reflexního materiálu.

Stejné to bývá u helem – světlejší je lepší. Někdo preferuje reflexní vesty a i když ty klasický osobně nemám rád (to bude tou autoškolou...).


JAK NEJLÉPE VIDĚT

Tmavé plexi je fajn a vypadá dobře, ale pokud jste s ním někdy museli jet za tmy, určitě nám potvrdíte, že to není nic příjemného. Proto plánujte dopředu, jak dlouho a jak daleko hodláte jet, aby vás hodiny někde nevypekly. Pokud máte místo, vozte s sebou náhradní čiré plégo a ujistěte se, že není poškrábané!!!, protože rýhy mají tendenci rozbíjet světlo a dělat nepříjemné odlesky.

Spousta lidí má problémy s viděním, když je šero, proto při výběru helmy počítejte i s použitím brýlí. Zdaleka ne do všech se pohodlně vejdou a již při koupi helmy doporučujeme toto vyzkoušet.


SVĚTLA

Při jízdě je nejdůležitější, aby vaše motorka pořádně svítila. Se svícením mají problémy hlavně mašiny starších ročníků, takže před jízdou doporučujeme vyzkoušet hlavní lampu, koncové světlo a blinkry. Určitě si také nechte seřídit sklon světel (s pomocí manuálu k motorce to zvládnete i sami doma). Pokud vás lákají nějaké doplňkové lampy, klidně je vyzkoušejte, ale nezapomeňte na jejich legálnost – spousta z nich nebude mít potřebnou certifikaci, na to dejte bacha. Policie - po nich docela určitě půjde.


JÍZDA

Pokud budete na komunikacici víc vidět, je to jedině dobře. Teď už je jenom potřeba upravit svůj jezdecký styl a rychlost jízdy!!!!!! Na špatně osvětlených úsecích je dobré jet pomaleji, než byste jeli za normální viditelnosti – budete mít tak víc času reagovat na případné nebezpečí. A o to víc kde cestu znáte, mějte oči na stopkách, zkrátka dávejte extrémní pozor, protože nikdy nevíte, co na vás může čekat v další zatáčce.

Ve tmě je také dobré využívat světlo od aut, která jedou před vámi, ale dejte pozor, abyste si od nich udržovali bezpečnou vzdálenost. Někdo rád jezdí na „brzdovky“, takže se hodně spoléhá na řidiče před sebou a jeho brzdová světla, ale není to zrovna dobrý nápad. Nikdy nevíte, kdo v tom vozidle před vámi sedí a kolik má pod kůží.....

Toto nebezpečí je jasné – a co zvěř?, i ta má ráda světla, a proto mějte oči na stopkách. Střet se srnkou, kterou trefíte „na komoru“, ve většině případů nemáte šanci na motorce ustát.

Podle většiny studií je převážný počet nehod motorkářů způsobených tím, že nedostanete přednost. A je jedno, jestli jedete ve dne, nebo za snížené viditelnosti. Je si potřeba uvědomit, že když je například tma, je mnohem větší riziko střetu – zorné pole řidiče vozidla a a motorkáře je menší a výrazně kratší, než je tomu za normální viditelnosti. Naštěstí je tady pár dobrých tipů, které vám noční jízdu zpříjemní a díky kterým pojedete bezpečněji.
…....slovo závěrem: VIDĚT A BÝT VIDĚN.......
Janek Málek & spol

Pobočky

Mladá Boleslav - Palackého 223/8 (Budova Sokol) naproti Gymnáziu
Milovice - Višňová 573, Odpovědný vedoucí p. Pýcha Jíří (IČ: 03329674)
Lysá nad Labem - Komenského 1534/16 (Obchodní Akademie)
SOS Čelákovice - U Učiliště 1379, odpovědný vedoucí p.Ježek Miroslav (IČ: 61037729)

Kontakty

774 735 767 (Mladá Boleslav)
737 519 748 (Mladá Boleslav)
776 892 176 (Čelákovice)
737 519 748 (Čelákovice)
775 123 893 (Milovice, Lysá, Nymburk)

Web Autoškola Málek používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.