Motorkáři ready

Mladá Boleslav - Nymburk - Milovice - Lysá nad Labem - Čelákovice - a okolí

Ceník 2022 Ml. Boleslav Ceník 2022 -
Nymburk, Milovice,
Lysá n.L.,
Čelákovice a okolí

Obchodní podmínky
/ Školní řád
mladá boleslav

Motorkáři ready


Pomocí grafiky si pojďme ukázat to nejnebezpečnější, co vás může na silnicích potkat. Z kraje sezóny je to podle nás víc než potřebné …

1/ VOZIDLO NA VEDLEJŠÍ KOMUNIKACI

Jízda po zcela rovné silnici má také svoje rizika. Pokud možno, sledujte všechna vozidla přijíždějící z vedlejších komunikací a odhadujte jejich rychlost. Pokud se zdá, že nezpomalují, že nehodlají před křižovatkou přibrzdit, pak vás asi nevidí a vy raději přibrzděte sami. Malým pomocníkem jsou kola auta – když úplně stojí, je tady šance, že vám to tam z vedlejší nepustí. Snažte se také sledovat samotného řidiče, kam kouká, jestli je reálné, že vás vidí.

Tip: PŘEDVÍDAVOST!!!!! Dobré je v takovém případě vyjet si blíž ke středové čáře, máte větší prostor na manévrování, popřípadě vyhnutí se.

Riziko: Boční náraz v plné rychlosti do vozidla.


2/ ODBOČUJÍCÍ VOZIDLO PŘED MOTORKOU

Jedna z nejčastějších příčin dopravních nehod. Jedete po hlavní komunikaci a vozidlo před vámi doslova stojí. Dáte tedy plyn a vozidlo před vámi najednou uhne doleva. Proto jelo tak pomalu – chystalo se odbočit, Směrové světla jsou pro spousty řidičů „zbytečná“- Znamení o změně směru jízdy před vámi jedoucího auta tedy není 100% vodítko!!!!! Kontrolujte tedy před každým předjížděním okolní dopravní značky, a když je značena křižovatka, nepředjíždějte raději vůbec! Smrtící bývají i neoznačené odbočky na ůčelové komunikace (polňačky atd...). Pokud silnici znáte a víte, že tam takový chyták někde je, nikdy v takovém místě nepředjíždějte.

Tip: Odbočení zpomalujícího se vozidla nemusí souviset s křižovatkou, zahýbat se dá i k domu, obchodu, restauraci, fabrice, bordelu, na polňačku – sledujte -předvídejte…

Riziko: Boční náraz v plné rychlosti do vozidla.


3/ Nástrahy světelné křižovatky - protisměr

Dojíždím na světelnou křižovatku. Zelené světlo už nějakou chvilku svítí a už už se zdá, že za chvilku padne oranžová. Přidám teda, abych to ještě projel......

Když ovšem přijedu v plné parádě do křižovatky, smete mě auto, které se v protisměru dalo do odbočování vlevo (mělo volný směr). Řidič auta mě přes kolonu neviděl, a proto začal s odbočováním. Pak už jde jen o zlomky vteřiny.

Tip: Když už se pustíte do riskantního manévru, pořád mějte obě brzdy v pohotovosti !

Riziko: V obci nebývá rychlost motorky až taková. Často to skončí jen materiální škodou.


4/ Nepřehledná místa

Nepřehledná křižovatka, mírně prohnutá. Jedete po hlavní a pěkně si to metelíte. Nehodláte odbočovat a máte dojem, že nebezpečí nehrozí.

Naproti vám se ale chystá odbočit vlevo řidič, který kvůli nepřehlednosti křižovatky vůbec netuší, že se na něj v protisměru řítí nějaká motorka.

Tip: Kam nevidím, tam neletím !!!!!

Riziko: Absolutní. Vysoká rychlost ve spojitosti s čelním nárazem „tutovka“.


5/ Nikdo není dokonalý...

Směrová světla (blinkry). To je docela častá bolest. Motorky je nemají ve většině případů vypínací (jako to máme zažité u auta). Proto se každému z nás nejednou stane, že zapomene po změně směru jízdy ukazatel vypnout. A i to může být nebezpečné!!!!!

Stačí totiž, když budete po hlavní pozemní komunikaci dojíždět ke křižovatce a ostatní účastníci si budou myslet, že hodláte zahnout vpravo (o čemž je ubezpečuje vámi opomenutý blinkr). Vozidla tedy netušíc zradu vjedou do křižovatky a hup, je tu rána!

Tip: Univerzální rada neexistuje. Ostražitost, POZORNOST a blinkry po každém odbočení vypínat.

Riziko: Stává se to, ale ne tak často. Oni si i řidiči aut dávají občas pozor a předvídají...
Hodně štěstí a milióny šťastných kilometrů bez nehod, Vám přeje
Janek Málek & spol

Pobočky

Mladá Boleslav - Palackého 223/8 (Budova Sokol) naproti Gymnáziu
Milovice - Višňová 573, Odpovědný vedoucí p. Pýcha Jíří (IČ: 03329674)
Lysá nad Labem - Komenského 1534/16 (Obchodní Akademie)
SOS Čelákovice - U Učiliště 1379, odpovědný vedoucí p.Ježek Miroslav (IČ: 61037729)

Kontakty

774 735 767 (Mladá Boleslav)
737 519 748 (Mladá Boleslav)
776 892 176 (Čelákovice)
737 519 748 (Čelákovice)
775 123 893 (Milovice, Lysá, Nymburk)

Web Autoškola Málek používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.